ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki !! 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  za zaangażowanie się w akcję "Świat w kolorach dla małego pacjenta". Wszystkie zebrane kolorowanki zostały przekazane w ręce pani Moniki Obuch, pielęgniarki oddziałowej Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Sanoku. Kolory radości są w małych gestach życzliwości. Dziękujemy 🙂

Zdjęcia

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

W dniu 24 listopada integracyjne, wszystkie dzieci z grupy IV- BIEDRONKI, I-ŻUCZKI i V-ŚWIETLIKI z naszego przedszkola uroczyście obchodziły-Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia w wspólnych zabawach towarzyszyły nam misie. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wysłuchały wiersza o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Misie szare obydwa", „Jadą, jadą misie". Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zagadki o misiach na podstawie prezentacji, misiowe tańce, liczenie misiów, porównywanie ich wielkości, układanie puzzli z wizerunkiem, różnego rodzaju misiów, zabawa z chustą animacyjną. Ukoronowaniem tego dnia była praca plastyczna- wycinanie i ozdabianie papierowego misia, według pomysłu i kreatywności dzieci. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Śpiewamy sto lat

----------------------------------------------------------------------------------------------

Zajęcia otwarte 

Dnia 24. 11. 2023r. w ramach Innowacji czytelniczej "Książka - najlepszy przyjaciel dziecka, miały miejsce zajęcia otwarte dla grupy: I, IV oraz V z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko ma swoją ulubioną maskotkę, dlatego też z tej okazji  dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Przedszkolaki opowiadały o swoich ukochanych przytulankach,  zapoznały się z historią ,,Pluszowego Misia" oraz przypomnieliśmy sobie najbardziej znane bajkowe  misie. Dzieci fantastycznie się bawiły przy misiowych przebojach, a na koniec miały możliwość degustacji "słodkiego co nieco" czyli miodu.

Zdjęcia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

 

W ramach innowacji czytelniczej "Książka - najlepszy przyjaciel dziecka" w dniu 13 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani Gabriela Śliwka, która jest pielęgniarką na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki oraz wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły akcesoria medyczne, z którymi przybyła do nas pani pielęgniarka m.in. strzykawki, stetoskop, bandaże, czy aparat do mierzenia ciśnienia. Pani Gabrysia zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi - założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Na zakończenie dzieci wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wyjątkowe spotkanie i poświęcony czas.

Zdjęcia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasi Łyżwiarze :) 

 W dniu 24.10 grupa 8 Żabki wybrała się z paniami na Arenę Sanok, na swoją pierwszą lekcję jazdy na łyżwach. Wszystkie dzieci poza jednym chłopcem po raz pierwszy wyszły na lód. Efekt był ogromny, gdyż wszystkie dzieci odważnie podnosiły się ze swoich upadków, nie poddawały się i próbowały samodzielnie utrzymać na lodzie. Sukces odniosły trzy dziewczynki, które pod koniec zajęć jeździły już bez żadnej pomocy. Dziękujemy serdecznie trenerom UKS MOSiR Sanok za cenna lekcje oraz panu Kacprowi Łosiak za wykonanie przepięknych zdjęć.

 

Fotorelacja

---------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2023r - Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników przedszkola.

W naszym przedszkolu 13 października dzieci z grupy II-Pszczółki i IV-Biedronki, poprzez śpiew i recytowane wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za miłość, serce, opiekę, trud włożony w ich wychowanie i edukację.

Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów" wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości.
Na zakończenie części artystycznej, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola obdarowani zostali pięknymi kwiatami przez naszych przedszkolaków, a p. Wicedyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 1 przekazuje do informacji, że w związku z wprowadzeniem na terenie Polski drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz CHARLIE CRP na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów zgodnie z regulacją pkt I ust. 2 pkt 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP (Dz. U. z 2016 r. poz. 1101 z późn. zm.). 

obowiązuje bezwzględny  zakaz wstępu do przedszkola osobom postronnym. Do przedszkola mogą wchodzić zatem dzieci, ich rodzice/ opiekunowie prawni lub inne osoby upoważnione do odprowadzania lub odbierania dzieci z przedszkola.

Niedopuszczalne jest umożliwianie wstępu do przedszkola dla osób postronnych. Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie i ich opiekunowie prawni.

Należy się liczyć także z możliwymi kontrolami dokonywanymi przez funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej. Naruszenie tego zakazu wiąże się z odpowiedzialnością prawną. 

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia będą  zgłaszane Policji.                                             

mgr Elżbieta Ziajka

Dyrektor Przedszkola

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 1  informuje Rodziców, że w bieżącym roku szkolnym w zakresie języka angielskiego w naszej placówce jest realizowany:

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności
„Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”

 

Więcej informacji:


www.dwujezycznedzieci.pl


www.bilingualfuture.com/pl/


www.youtube.com/DwujezyczneDzieci


Playlista informacyjna dla Rodziców:

https://tinyurl.com/mppd-playlista-rodzice

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

INFORMUJEMY, ŻE NA ROK SZKOLNY 2023/2024 SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW WYNOSI 120 ZŁ.

Wpłata I raty - do dnia 20.10.2023 w wysokości 60 zł. + dodoatkowo 40 zł - opłata za ksiązki do j. angelskiego (program Dwujęzyczne Dzieci ) 

Wpłata II raty - do dnia 31.01.2023 w wysokości 60 zł.

Wpłat dokonujemy w nauczycielek poszczególnych grup lub przelewem na konto bankowe:

RADA RODZICÓW SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 1 W SANOKU

PKO BP : 52 1020 2980 0000 2702 0132 9267

W TYTULE : Imię i nazwisko dziecka oraz numer grupy

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

 

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 1 w Sanoku informuje, że dnia 1 września 2023 roku ( piątek ) rozpoczyna się  nowy rok szkolny 2023/24.

Zapraszamy naszych wychowanków oraz dzieci nowoprzyjęte do placówki do budynków przy ul. Rymanowskiej 15 oraz przy ul. Piastowska 69 zgodnie z podziałem na grupy ( listy będą do wglądu na tablicach ogłoszeń  w obu budynkach od dnia 28 sierpnia 2023r. (poniedziałek).

Podstawowe rzeczy osobiste niezbędne dla przedszkolaka

W grupach 3 i 4 latków:

  • Bielizna i  ubranie na zmianę (przyniesione na grupę w podpisanym worku) oraz pantofle wsuwane lub na rzepy (pozostawione w szafce dziecka w szatni),
  • Podpisaną poduszeczka z poszewką  (dzieci leżakujące),
  • Chusteczki do nosa (duże opakowanie),
  • Chusteczki nawilżane,
  • Bidon z wodą mineralną.

W grupach 5 i 6 latków:

  • Pantofle wsuwane lub na rzepy (pozostawione w szafce dziecka, w szatni),
  • Chusteczki do nosa (duże opakowanie),
  • Chusteczki nawilżane,
  • Bidon z wodą mineralną.

 

Rodziców dzieci 3, 4 letnich nowoprzyjętych do przedszkola informujemy, że zajęcia adaptacyjne  odbędą się w dniu 30.08.2023r. o godzinie 10:00 przy ul. Rymanowkiej 15 oraz o godzinie 10:00 przy ul. Piastowskiej 69.

 

mgr ElżbietaZiajka

Dyrektor Przedszkola

Sanok,  23.08.2023 rok

 

 

 

 

Spp1 * Przedszkole nr 1 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * Rymanowska * Piastowska * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1